Ar taro kortos numato ateitį ir kaip jos veikia?

Ar taro kortos numato ateitį ir kaip jos veikia?

Daugeliui žmonių Taro kortų būrimas reikalingas tada,  kai susiduria su gyvenimo sunkumais arba iškyla kokia nors problema su kuria žmogus pats nesugeba susitvarkyti. Būrimo tikslas – kad kortos susijungtų su Jūsų aukštesniuoju „aš“/pasąmonę ir šaltakraujiškai be emocijų išsiaiškinti situaciją, rasti atsakymą į problemą. Jei norite sužinoti daugiau apie tai kaip jų skaitymą ir kaip maksimaliai išnaudoti Taro kortas – pirmiausia reikėtų susipažinti su jomis. 

Taro kortos

Taro buvo naudojamas nuo viduramžių konkrečiose kultūrose ir vis dar plačiai naudojamas visame pasaulyje. Kiekviena taro korta yra unikali, su savo individualiu įvaizdžiu, pasakojamomis, istorijomis ir jose įkūnyta simbolika.

Paprastai visą kaladę sudaro 78 specialios kortos. Egzistuoja ne viena skirtinga kortų kaladės variacija. Tose kaladėse kortų skaičius gali skirtis, kaip ir jų iliustracijos. Viskas priklauso nuo gamintojo.

Nepaisant skirtingų kortų rūšių, skaičiaus ar iliustracijų visos reikšmės yra vienodos. Pirmas dalykas kurį žinoti reikia, tai, kad kortos skirstomos į 2 tipus – Didžiuosius Arkanus ir Mažuosius Arkanus.

Tik 22 kortos iš kaladės vadinami “Didieji Arkanai” – jie atstovauja skirtingus principus, idealus ir koncepcijas.  Didysis Arkanas kur kas rečiau leidžia gyvenimo pakeitimus. Siūlo verčiau ieškoti būdo apeiti ar susigyventi su laukiančiu reiškiniu, nei mėginti jo absoliučiai išvengti.

Kitos 56 kortos vadinamos “Mažieji Arkanai” jas sudaro sunumeruotos nuo 1 iki 10, ir keturių rūšių dvaro kortos ( jaunuoliai, riteriai, karaliai, karalienės ).

Prie viso to visa tai dar yra skirstoma į keturias kortų rūšis kurios simbolizuoja skirtingus gyvenimo aspektus:

 • Lazdos – kūrybiškumą ir ambicijas.
 • Taurės – emocijas.
 • Kardai – intelektą.
 • Monetos – materialines vertybes.

Būtent Mažieji Arkanai indikuoja pakeičiamą likimą. Tarkime jei jos rodo kažkokią nelaimę – greičiausia ji labai priklauso nuo to, ką tuo metu veiksite ir taip leidžia jums suprasti, kad galite pilnai jos išvengti.

Galite detaliau pasikaityti ir pilnai susipažinti su Taro kortų tipais ir reikšmėmis.

Trumpai tariant pirmiausia Tarologas turi nuspręsti pagal kokį kortų išdėstymą vyks būrimas. Jų yra tikrai labai daug, paprastai specialistas pasirenka išdėstymą remdamasis į užduodamą klausimą. Traukimo metu vyksta kortu dėstymas ir pats kortų skaitymas su interpretacija. Žinoma Tarologas turi atsižvelgti į kortų padėtį ir į gretimas kortas.

Kaip viskas veikia?

Paplitusi klaidinga nuomonė, kad taro kortos numato Jūsų ateitį. Tai ne tiesa, jos yra naudojamas kaip įrankis praskaidrinti situaciją ir įpūsti aiškumo problematiškoje situacijoje. Tai lyg mūsų gyvenimo istorijos pasakojimas, galimų ateičių atskleidimas, patarimų atradimas kaip galėtume jį nugyventi geriau. 

Kortų skaitymas sugeba padėti Jums perkelti Jūsų turimą energiją į situacijos sprendimą. Tokiu būdų žmogus baigia klaidžioti nežinomybėje ir susitelkia link savo ateities, taip galimai ją pakeisdamas.

Svarstant, kaip veikia taro kortos, reikia atsiminti vieną svarbų dalyką, kad jos yra tarsi paveikslėlių knyga, padedanti įsivaizduoti savo gyvenimą. Tačiau ta knyga yra be žodžių – kortos ištrauktos būrimo reikalauja gero specialisto.

Tarologas privalo mokėti dirbti su kortomis –  žinoti jų reikšmes, sugebėti susieti jas tarpusavyje, teisingai analizuoti jas. Tikrai reikia išminties, žinių ir patirties, kad suprastumėte ir suvoktumėte gilesnes tiesas, esančias kiekvienoje ištrauktoje kortoje.

Galų gale reikia atminti, kad ateitis yra lanksti ir kad Jūsų veiksmai dabar tiesiogiai paveiks ir pakeis Jūsų gyvenimo eigą. Todėl labai svarbu, kad žmogus iš ties tikėtų kortomis, nes tai gali tapti jo amžinu gidu ir padėti laviruoti sunkiose situacijose visą likusį gyvenimą. Geriausias būdas nuspėti savo ateitį yra imtis geriausių veiksmų dabartyje.

Kaip galite panaudoti taro kortas savo gyvenime?

Jei iki šiol Jūs nekontroliavote savo gyvenimo Jums reikės gana daug apmąstymų ir gilaus suvokimo atsikovojant likimą į savo rankas. Taro kortos yra puikus tiltas pasiekti norimų rezultatų atskleidžiant gilesnes tiesas savo gyvenime.

Lengviems gyvenimo klausimams atsakyti galite nusipirkti taro kortų kaladę patys. Tai nebus raktinis gyvenimo pasirinkimas, todėl kas kart pas Tarologą kreiptis nėra būtina – bet rekomenduotina.

Vis gi jei jau norite paeksperimentuoti patys pirmiausia turite suderinti kortų reikšmes ir interpretacijas. Kadangi bus gilinamasi į Jūsų vidų ir mintis būtina padaryti kortas Jums aktualias. Turite susieti interpretacijas su savo praeitimi, kasdieniu gyvenimu ir savimi, suprasti, kaip jos gali būti taikomos.

Kaip pradėti:

 1. Atidarykite savo taro kortų dėžutę.
 2. Laikykite kortas rankoje. Keletą kartų giliai įkvėpkite ir pasistenkite nusiraminti – apvalyti protą.
 3. Vis dar laikydami kortas rankoje, kelis kartus „trankykite“ arba bakstelėkite į kortų krūvą, jog pajustumėte fizinio daikto energija. Reikia, kad turimą energiją perkeltumėte į tam tikrą kortą, o tai lemia jos pasirinkimą.
 4. Kruopščiai sumaišykite kortas.
 5. Paskirstykite kortas per 3 skirtingas krūvas ir vėl sudėkite į vieną krūvą.
 6. Dabar esate pasiruošę pradėti būrimą.
 7. Pradėkite dėti kortas ant stalo.
 8. Pasirinkite kiek kortų trauksite. Skaičiaus tikslaus nėra galite traukti neribotą kiekį kortų.
 9. Nepamirškite, kad eiliškumas yra svarbus, tačiau ir  kiekviena korta turi turėti savo interpretacija ir skirtingą reikšmę.

Labai svarbu savo Taro kortų prasmės nesuvokti pažodžiui. Jei turite klausimų apie tam tikrą skaitymą , geriausia paprašyti Tarologo paaiškinti. Atidžiai priimkite įspėjimus ir ženklus ir naudokite juos kaip nurodymus.

Taro kortos gali būti naudingos priemonės, padedančios žmonėms pamatyti tai, kas kartais nesuvokiama. Norint gauti naudos iš šios patirties ir geriau suvokti savo situaciją bei tikrąjį save, reikia atvirumo ir daug apmąstymų. Atminkite, kad rezultatas, kurio siekiate gyvenime, visada priklausys nuo jūsų pačių rankų.

Pasidalinkite šiuo straipsniu